Przejdź do głównej zawartości

Za dużo żelaza i manganu w wodzie

Żelazo w wodzie może stanowić spory problem. Szczególnie jeżeli przekroczenie tego pierwiastka jest bardzo wysokie. Prowadzi to nie tylko do awarii sieci hydraulicznej (zarastanie powłoką żelazową), ale również do rozwoju bakterii żelazowych, która są groźne dla zdrowia. Dlatego też warto zainwestować w odżelaziacz wody.

Tam gdzie jest żelazo w wodzie, tam też zazwyczaj jest mangan. Istnieje kilka metod na usuwanie żelaza i manganu z wody. Można pozbyć się zbędnych złóż tych pierwiastków przy pomocy urządzeń uzdatniających takich jak np. odmanganiacze. Znajdziecie je na stronie internetowej producenta pod adresem http://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Odmanganiacze/77/. Najczęściej stosowana jednak jest metoda napowietrzanie i filtracji utleniającej. W tym celu używa się napowietrzacza wody (inżektora) oraz stacji uzdatniania ze specjalnym złożem filtracyjnym.

Po napowietrzeniu część żelaza wytrąca się w zbiorniku hydroforowym. Pozostała część procesu odżelaziania odbywa się na powierzchni złoża Ironit. Proces katalizacji podtrzymuje utlenianie. Cząsteczki żelaza zostają całkowicie wytrącone.

W trakcie płukania wstecznym przepływem wody, wytrącone żelazo trafia do kanalizacji. Jeżeli zainteresował Cię temat odżelaziania wody - przeczytaj więcej http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3597,usuwanie-zelaza-i-manganu-z-wody-poznaj-metody-stosowane-przez-ekspertow/.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowoczesne dzbanki Water Bobble Jug

Od kilku dni internet zalewa fala wiadomości o butelkach Water Bobble. Nie ma się co dziwić, produkt jest innowacyjny, użyteczny i modny. Nie wiele osób jednak wie, że firma Bobble oferuje także dzbanki filtracyjne doskonałej jakości. Warto przyjrzeć się im z bliska.

Zmiękczanie wody w Kielcach

Coraz więcej osób ma problemy z tak zwaną twardą wodą. Biały, twardy osad bardzo często pojawia się na naszych urządzeniach AGD, doprowadzając do ich awarii. Także nie możemy zapominać o tym, iż twarda woda zmienia smak naszych potraw. Czy możemy z tym w jakiś sposób walczyć?